آموزش ساخت آدم برفی اسلایمی

آزمایشی به نام ساخت اسلایم

در این مطلب ما یک آزمایش کلاسی جذاب، ایمن ، ارزان و سریع را که توسط همه دانش آموزان در مقیاس های متفاوت انجام می شود شرح می دهیم. این آزمایش را علاوه بر دبستان می توان در کلاس های دبیرستان و دانشگاه در سطوح پیشرفته تر نیز انجام داد و می تواند موضوع بحث در گروه های آموزشی حرفه ای باشد. همچنین می توان از این آزمایش در رویداد های خاص مدرسه مانند سمینارهای علوم پایه یا سخنرانی ها برای دانش آموزان و والدین آنها استفاده کرد. در کنار ارزش غیر قابل انکار ساخت اسلایم در بخش سرگرمی، ارزش آن در تحصیلات علمی نیز با دربرگیری مفاهیم علم شیمی توجیه شده است. در این قسمت تمرکز ما بر روی تزئین اسلایم در کنار ارائه فرمول ساده ای برای ساخت آن در سطح ساده است.

چه چیزی هیجان انگیز تر از بازی با اسلایم آدم برفی ای می تونه باشه؟

البته بازی کردن با اسلایم برفی ای که در دستان شما آب شود.

اسلایم آدم برفیی

 

برای ساخت اسلایم برفیتون آماده اید؟

دستور ساخت:

  • ۲ فنجان چسب شفاف
  • ۱/۲ فنجان نشاسته مایع

نکته: مواد مورد نیاز برای ساخت اسلایم را قبل از ساخت و بازی به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.

روش ساخت:

  1. ابتدا چسب شفاف نقره ای را در کاسه ای که می خواهیم مواد را در آن مخلوط کنیم می ریزیم.
  2. سپس نشاسته مایع را آرام آرام اضافه می کنیم و همزمان مخلوط را هم می زنیم. همزدن را با یک قاشق پلاستیکی یا چوبی مانند چوب بستنی انجام می دهیم. اضافه کردن نشاسته را تا جایی که مخلوط مان به انسجام و پایستگی لازم برسد ادامه می دهیم. انعقاد و فرایند ژله ای شدن به سرعت آغاز می شود و به زودی مواد به استحکام تقریبی محصولی که همگی با نام اسلایم می شناسند، می رسند. (اتصال عرضی به شاخه ای که یک زنجیر پلیمر را به صورت اشتراکی به یک زنجیر پلیمر دیگر وصل می کند گفته می شود.)
  3. بعد از آماده سازی اسلایم، دانش آموزان می توانند مواد را از کاسه خارج کرده و با دست های تمیز و خشک ورز دهند تا به شکل یک جرم نیمه جامد و کشسان با قابلیت های فیزیکی بالا برسد. اسلایمی که ساخته ایم می تواند با یک کشش آهسته منبسط شود و یا با یک کشش ناگهانی از هم جدا شود. قطعات جدا شده اسلایم را می توان دوباره به عنوان یک جرم واحد به هم متصل کرد. هنگامی که اسلایم در یک ظرف قرار می گیرد شکل ظرف را به خود می گیرد و وقتی که روی میز یا دیگر سطوح تخت و بدون جداره قرار می گیرد، جاری می شود.

 

پس از کمی ورز دادن اسلایم درخشان برفی شما آماده است. حالا اسلایم خود را برای یک ساعت در یخچال قرار دهید و سپس با آن بازی کنید. از اینکه اسلایم برفی شما در دستتان آب می شود هیجان زده خواهید شد.

حالا نوبت به تزئین می رسد.

مواد لازم:

  • ظرف نگهدارنده برای بدن آدم برفی
  • فوم

با استفاده از فوم شکل هایی را برای چهره آدم برفی ببرید. شکل ها را روی ظرف نگهدارنده بچسبانید تا شبیه یک آدم برفی شود. سپس اسلایم برفی خود را در ظرف بریزید. حالا می توانید از آدم برفی اسلایمیتان لذت ببرید.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت اسلایم همراه با ویدئوی آموزشی

اسلایم چیست؟ آشنایی با برخی از انواع اسلایم ها

موارد کاربرد و نکات مهم در بازی با خمیر اسلایم

 

*یک آزمایش جالب*

همچنین می توانید پس از ساخت اسلایم، اسم خود را با یک ماژیک قابل حل در آب بر روی یک قطعه کاغذ سفید معمولی بنویسید. هنگامی که اسلایم بی رنگ بر روی اسم قرار می گیرد، جوهرهای قابل حل در آب دیده می شوند و می توانید تصویر آینه ای نام خود را ببینید. اگر منبع نور ماوراء بنفش در دسترس باشد، نتیجه جالب تر خواهد بود.

نکاتی برای نگهداری صحیح اسلایم

پس از هر بار بازی اسلایم خود را در یک ظرف در بسته قرار دهید تا از ورود هوا جلوگیری شود. به این ترتیب می توانید بارها و بارها از اسلایم استفاده کنید.

 

منبع: آدم برفی اسلایمی

مترجم: لیلا رضایی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.