آموزش ساخت اسلایم درخشان خونی خوردنی

ساخت اسلایم، سرگرمی جذابی برای کودکان

اسلایم ها انواع مختلفی دارند. از این خمیرهای جادویی برای بازی و سرگرمی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان استفاده می شود. اکثر خانواده ها، اسلایم هایی را به صورت آماده ها از مغازه ها و فروشگاه های اسباب بازی برای کودکان خود خریداری می کنند. درحالی که ساخت خمیر اسلایم خیلی هم سخت و غیر قابل انجام نیست. اتفاقا علاوه بر جنبه سرگرمی ان، ساخت اسلایم جنبه آموزشی نیز دارد و کودک با ساختن این خمیر جادویی به نوعی با ترکیب مواد و حالت های مختلف ماده نیز آشنا شده و به سادگی تا اندازه ای علم شیمی را فرا می گیرد.

در ادامه ساخت انواع اسلایم در سایت شباهنگ، نوبتی هم که باشد، نوبت به اسلایمی خاص می رسد. آیا دوست دارید اسلایم ساخت دست خود را بخورید یا حداقل به نزدیک دهانتان بیاورید؟ اسلایمی وجود دارد شبیه به خونی که می چکد. اما وقتی نور بلک لایت به آن اضافه می کنید، شبیه یک موجود فضایی بدجنس به نظر می رسد. این اسلایم خوردنی است و تحت نور بلک لایت به رنگ آبی و سفید در می آید.

مواد مورد نیاز برای ساخت این نوع اسلایم:

  • یک قاشق چای خوری فیبر محلول
  • یک فنجان آب تونیک رژیمی
  • رنگ خوراکی قرمز

بیشتر بخوانید:

اسلایم چیست؟ موارد کاربرد و نکات مهم در نگهداری از اسلایم

آموزش ساخت اسلایم گورخری

چگونه اسلایم هیولایی بسازیم؟

روش ساخت اسلایم درخشان خونی خوردنی

  • فیبر را در آب تونیک حل کنید.
  • یک یا دوقطره از رنگ غذا را به آن اضافه کنید. در طی مراحل ساخت اسلایم تیره تر خواهد شد، پس زیاد رنگ غذا به آن اضافه نکنید.
  • محلول را در ماکروویو آنقدر گرم کنید تا بجوشد. بسته به قدرت ماکروویو شما ممکن است ۱ تا ۴ دقیقه طول بکشد. وقتی محلول جوشید محلول را بیرون بیاورید و هم بزنید.
  • محلول را یک تا دو دقیقه دیگر در ماکروویو بگذارید. سپس دوباره هم بزنید.
  • این کار را ۴ یا ۵ بار تکرار کنید تا حالت ژلاتینی پیدا کند. این محلول ممکن است خیلی داغ باشد.
  • قبل از اینکه به اسلایم دست بزنید، بگذارید اسلایم خنک شود. شما می توانید با آن بازی کنید یا به وسیله ی آن تزئین کنید یا آن را بخورید و در صورت خوردن آن شبیه به یک خون آشام شوید 😈 مهم نیست چه رنگی به آن اضافه کرده باشید این محلول تحت بلک لایت یا نور ماورابنفش به رنگ آبی سفید در می آید. دلیل این درخشندگی فلورسانس موجود در کوینین آب تونیک است.

  • اسلایم خود را در ظرف در بسته یا پاکت پلاستیکی بگذارید. اگر می خواهید به وسیله آن تزئیناتی را انجام بدهید دمای اتاق برای آن مناسب است. اما اگر می خواهید آن را بخورید بهتر است کمی آن را در یخچال بگذارید. هرچند این اسلایم به بیشتر سطوح نمی چسبد، اما ممکن است به خاطر رنگ غذا دست یا پارچه رنگی شود که می توانید آن را با آب و صابون تمیز کنید.

آب تونیک در زیر پرتو فرابنفش، به دلیل در برداشتن کینین، خاصیت فلورسنتی خود را بروز می دهد. در حقیقت، حساسیت کینین به پرتو فرابنفش چنان است که در زیر نور مستقیم خورشید فلورسنت بودن آن نمایان است.

 

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما و کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

منبع: ThoughtCo.Com

مترجم: مینا رحمانی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.