اسلایم چیست؟ موارد کاربرد و نکات مهم در بازی با خمیر اسلایم (قسمت دوم)

در بخش اول با اسلایم، تعریف آن و انواع اسلایم آشنا شدیم. این که خمیر جادویی اسلایم به وسیله ای برای بازی و سرگرمی کودکان و نوجوانان تبدیل شده و بسیار زیاد مورد استقبال آن ها قرار گرفته است. اما اسلایم یا خمیر جادویی تنها برای بازی و سرگرمی کودکان نیست. این خمیر ژله ای کاربردهای دیگری هم داشته و می توان از آن برای رفع استرس و فشارهای عصبی نیز بهره برد یا با ساخت آن علم شیمی و ترکیب مواد و مولکول ها را به سادگی به کودکان آموزش داد. در کنار کاربردهای اسلایم و تمام ویژگی های مثبت آن، نکات و هشدارهایی نیز وجود دارد که در بازی با این خمیر جادویی باید به آن توجه نمود. در این قسمت درباره موارد کاربرد اسلایم، نکات مهم در بازی با خمیر اسلایم و نگهداری از اسلایم سخن خواهیم گفت. با شباهنگ همراه باشید.

موارد کاربرد اسلایم:

Capture4

همانطور که گفته شد خمیر جادویی اسلایم، به علت روانی و انعطاف پذیری اش، باعث تخلیه شدن استرس و فشارهای روانی فرد به هنگام فشردن آن می شود. این خمیر یکی از سرگرمی های جذاب کودکان است که به علت انعطاف پذیری اش می توانند با آن اشکال خلاقانه ایجاد نمایند. اما در کنار بازی و سرگرمی و استفاده از اسلایم های ساخته شده و آماده برای فروش، ساختن اسلایم نیز می تواند به یکی از بهترین سرگرمی های کودکان و والدین تبدیل شود. به طوری که با ساخت آن، به راحتی می توان کودکان را به صورت ساده با علم شیمی، پلیمر، ترکیب مولکول ها و مواد آشنا کرد. یعنی در واقع هم بازی است و هم جنبه آموزشی دارد.

مواد تشکیل دهنده خمیر ژله ای اسلایم انواع رنگ های بهداشتی جذاب، آب، چسب، انواع و اقسام اکلیل های زیبا و … است.

نکات مهم در بازی با خمیر اسلایم: 

در کنار تمام موارد ذکر شده برای اسلایم و تمام ویژگی های مثبتی که در پرورش خلاقیت کودکان دارد، آن ها را سرگرم کرده و حتی جنبه آموزشی دارد، باید خاطر نشان کرد که در استفاده و بازی با خمیر ژله ای اسلایم، موارد و نکاتی هست که حتما باید به آن توجه شود تا از بروز مشکلات جلوگیری شود. چرا که اسلایم نیز همانند سایر وسایل بازی و سرگرمی کودکان، دارای معایب و محاسنی است.

 • خمیر جادویی اسلایم به هیچ عنوان خوراکی نیست. درست است که بازی با خمیر جادویی در افزایش مهارت و خلاقیت کودکان نقش موثری را ایفا می‌کند، اما خالی از لطف نیست که بدانید همین وسیله بازی ممکن است کودک شما را بیمار کند. ازجمله ضررهای این بازی مسموم شدن هزاران کودک در رعایت نکردن نکات بهداشتی هنگام بازی با خمیراسلایم  است.
 • رده سنی برای بازی با خمیر جادویی اسلایم چهارسال به بالا است.
 • اسلایم نسبت به هوا سریع واکنش نشان داده، باکتری ها را به خود جذب می کند. به همین دلیل باید در نگهداری از آن دقت شود. به طوری که در ظرف های دربسته و دور از تماس مستقیم طولانی با هوا نگهداری شود.
 • والدین باید دقت داشته باشند که کودکان قبل و بعد از بازی با اسلایم، حتما دست های خود را با آب و صابون بشویند.
 • اسلایم نباید روی زمین بیفتد و در صورت کثیف شدن باکتری ها را به خود جذب کرده و کپک می زند.
 • کودکان زیر هفت سال باید با نظارت بزرگترها به ساخت خمیر جادویی اسلایم اقدام کنند.

 

اسلایم

 

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما و کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. مهیی می گوید

  بسیار آموزنده بود
  از سایت خوبتون کمال تشکر رو دارم😊😊😊😊

  1. mrx می گوید

   سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.