برگزاری کارگاه آموزش ساخت اسلایم و رصد ماه در دبستان فرهنگ سعادت

برگزاری کارگاه آموزش ساخت اسلایم و رصد ماه

۲۸ خرداد ماه است. هنوز مدت زیادی از تعطیل شدن مدارس نگذشته، هوا گرم است و بچه ها اکثرا یا بی حوصله اند یا نمی دانند باید با این حجم تعطیلی چه کنند. اما در مدرسه فرهنگ سعادت، اوضاع به گونه دیگری است. دانش آموزان کلاس ششم، پر شور و هیجان، آماده استقبال از گروه علمی آموزشی شباهنگ هستند.  قرار است ساعاتی را هم به خوشی و شوخی و خنده سپری کنند و هم مثل دانشمندان کوچک یک سری مواد را ترکیب کنند و پی به راز ساخت خمیر جادویی یا اسلایم ببرند و در قسمت دوم اردوی خود، بازدیدی هم از ماه زیبا داشته باشند و با تلسکوپ، به تماشای قمر زیبای زمین بنشینند.

آماده سازی مقدمات

کار با آماده کردن نیمکت ها توسط مربیان شروع می شود. سفره های یکبار مصرف روی نیمکت ها پهن می شود و وسایل چیده می­ شوند. بچه ها می آیند و کلاس پر از شور و هیجان می شود.

با توضیحات مربیان بچه ها قدم به قدم جلو می روند و مواد را با هم ترکیب می کنند. قبل از شروع کار ترکیب مواد، به دانش آموزان کلاه یکبار مصرفی داده می شود تا احتمالا دست های آغشته به چسب و مواد دیگر توسط خودشان یا بقیه به موهایشان برخورد نکند.

اسلایم 222

به دانش آموزان درباره ترکیب و استفاده های خمیر جادویی اسلایم توضیحاتی داده می شود تا آن ها به صورت ساده با علم شیمی آشنا شوند.

بیشتر بخوانید:

کارگاه پزشک کوچک در مجتمع سانا

آزمایش های مهیج

کارگاه هواپیما مدل

ساخت اسلایم

آن ها با شور و هیجان به ساخت اسلایم های رنگی و زیبای خود که کم کم شکل میگرفت، مشغول بودند. به طوری که برای رسیدن به مرحله آخر، سر از پا نمی شناختند. در طی انجام کار هم سوالاتشان را از مربیان می پرسیدند و با مواد تشکیل دهنده آن بیشتر آشنا می شدند.

اسلایم33333اسلایم44444

رصد ماه

کارگاه ساخت اسلایم که به پایان رسید، هرکدام خمیر ساخت دست خود را در ظرف درب دار مخصوص گذاشتند و بعد از کلی شوخی و خنده و عکس و فیلم، راهی حیاط مدرسه شدند تا مرحله دیگری از اردوی چندساعته جذاب خود را پشت سر بگذارند.

تلسکوپ، مشتاقانه آماده بود تا با لنز و آینه ها و عدسی هایش، فاصله ۳۸۴ هزار کیلومتری را برای بچه ها کم کند و ماه را درست در مردمک چشمانشان پدیدار کند. آن ها ماه را با شور و هیجان می دیدند و راجع به چاله ها و گودال های آن که در کتاب هایشان خوانده بودند نظر می دادند.

اسلایم6666666

اسلایمم5555

اردوی بچه های مدرسه فرهنگ سعادت با کلی خاطره خوب و به یادماندنی تمام شد و آن ها با اسلایم های رنگی در دست و عکس ماه در خاطرشان با ما خداحافظی کردند.

خدا را چه دیدید شاید برگزاری اینگونه کلاس ها باعث شود در بین این بچه ها، افراد با استعدادی در زمینه شیمی پیدا شود که در آینده دانشمندان بزرگی شده و به کشور عزیزمان خدمت کنند.

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از آسمان نمای سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد. گروه شباهنگ همچنین به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات شبیه سازی نجوم، آماده ارائه محصولات خود می باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.