برگزاری کلاس آزمایش های مهیج

کلاس های آزمایشات مهیج ۲

حالا که تابستان است، بچه های مدرسه سعادت تصمیم گرفته اند برخی از اوقات فراغت خود را در مدرسه و با کلاس های پرهیجان و جالب پر کنند. یکی از این کلاس ها کلاس آزمایش های مهیج است که در چند مرحله و هربار با آزمایشات جدید توسط گروه علمی آموزشی شباهنگ برگزار می شود. برای این بار چند آزمایش دیگر قرار بود انجام شود. بعد از آماده سازی وسایل و آمدن بچه ها کلاسمان را شروع کردیم و به آزمایش پرداختیم.

همه این آزمایشات را با رعایت نکات ایمنی و توسط مربی انجام شد و بچه ها با شور و شوق نظاره گر بودند.

 

بیشتر بخوانید:

برگزاری کلاس آزمایش های مهیج، دبستان فرهنگ سعادت

برگزاری کارگاه پخت پنکیک

کارگاه ساخت اسلایم

 

آزمایش خمیردندان فیل

آزمایشات

بله! خمیر دندان فیل نام آزمایشی است که به بیان واکنش آب اکسیژنه با پتاسیم یدید می پردازد که در آن آب اکسیژنه یا پروکساید هیدروژن به اکسیژن و آب تجزیه می شود.

 

 

 

 

 

آزمایش آتش زدن پول

آزمایش

در این آزمایش به مفهوم فرایند سوختن، اشتعال پذیری الکل و کیفیت خاص موادی که برای ساخت پول استفاده می‌شود اشاره می شود. دلیل این امر این است که الکل سبک تر از آب است و بالاتر از آب قرار می گیرد. همچنین الکل برای سوختن به دمای کمتری از آب نیاز دارد، بنابراین زودتر آتش می گیرد. اسکناس مرطوب باقی مانده و نمی سوزد.

 

 

آزمایش بالن هیدروژن

بادکنک

در این آزمایش در اثر واکنش سود با آلومینیوم، بادکنک کم کم باد می شود. اگر سر بادکنک را ببندیم و بعد آن را آتش بزنیم، صدای ترقه مانندی در اثر ترکیدن بادکنک ایجاد شده و با صدای بیشتر از حد معمول می ترکد.

انجام این مرحله از آزمایشات نیز در مدرسه فرهنگ سعادت به پایان رسید و بچه های دانشمند این مدرسه هرچه بیشتر با دانش شیمی آشنا شدند.

 

ویدئوی  آزمایشات مهیج در آپارات

 

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از افلاک نما یا آسمان نمای سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس آزمایش های مهیج، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک و کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد. گروه شباهنگ همچنین به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات شبیه سازی نجوم، آماده ارائه محصولات خود می باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.