خرید گنبدهای آسمان نما

آسمان نماها که به عنوان ابزارهای شبیه سازی برای شبیه سازی و آموزش علوم مختلف به ویژه نجوم به کار می روند، از دو بخش اصلی تشکیل شده اند: دستگاه آسمان نما و نیم کره ای که در حکم آسمان بالای سر است. نیم کره ها یا به صورت بنای ثابت ساخته می شوند یا برای استفاده آسان تر و گسترده تر به صورت چادرهای بادی شکلی عرضه می گردند که قابل استفاده در مکان های مختلفی است. در این مطلب به دنبال معرفی چادر یا گنبد آسمان نما هستیم. باشباهنگ همراه باشید.

معرفی انواع گنبدهای آسمان نما

گنبدهای آسمان نما به دو صورت ثابت و متحرک (بادی) ساخته و عرضه می شوند که مخاطبان در پایین گنبد نشسته و از برنامه استفاده می کنند.

 

 

گنبدهای ثابت: مثل یک بنا با مواد گوناگون مانند فلز ساخته می شود اما مواد به کار رفته در گنبدهای ثابت نباید براق باشند و اینکه نباید بازتاب داشته باشند. سازه های گنبدی بزرگ عموما بتنی هستند اما گنبد هایی با قطر کوچکتر از ۱۰ متر از تخته های قوس دار چوبی یا فایبرگلاس ساخته می شوند.

 

گنبدهای بادی: قابل نقل و انتقال هستند. این نوع گنبدها مناسب مدارس و مراکز آموزشی هستند که برای دانش آموزان خود به دنبال آموزش هایی جذاب یا تفریحاتی ویژه هستند و مشکلات زیادی در مورد برگزاری اردوهای برون مدرسه ای دارند، از قبیل مجوزها و هماهنگی ها، ایاب و ذهاب، امنیت و … ، مدارس و مراکز آموزشی با استفاده از آسمان نماهای سیار بادی می توانند دانش آموزان خود را به یک اردوی آموزشی درون مدرسه ای جذاب دعوت کنند. خاصیت پخش صدا و انعکاس صدای افراد در چادرهای بادی ویژگی بسیار جالبی است که به هندسه گنبدی و نوع پارچه چادر مربوط می شود.

گنبدهای بادی دارای بخش ها و اصطلاحاتی است که می توان به صورت زیر آن ها را تعریف نمود:
 • قطر گنبد: قطر گنبدهای بادی متفاوت بوده و در اندازه های ۴، ۵ و ۶ متری وجود دارند که بنا به قطر آن، ظرفیت داخل متفاوت است. قطر گنبد بدون حساب رینگ ودرب ورودی است. به عنوان مثال گنبدهایی با قطر ۵ متر ظرفیت ۷۰ کودک یا ۴۵ بزرگسال را دارد.
 • ارتفاع گنبد: بالاترین نقطه گنبد تا زمین است که با توجه به ابعاد و ظرفیت گنبد متفاوت می باشد.
 • درب تونلی: این نوع از درب ‌های ورودی مانند یک تونل است و باعث می‌ شود در زمان باز شدن زیپ داخلی چادر، باد گنبد دیرتر و به سختی تخلیه شود.
 • دریچه تخلیه هوا: در درون گنبد دریچه هایی قرار دارد که به تخلیه و تهویه هوا کمک می کند.
 • رینگ: به لوله یا بالشتکی در دورتادور گنبد گفته می شود که باعث استواری بیشتر گنبد می شود و مخاطبان از داخل چادر می توانند به آن تکیه دهند. بالشتک ها می توانند یکی،دوتایی یا سه تایی افزایش یابند که بسته به ابعاد و کاربرد گنبد متفاوت خواهد بود. (تک رینگ یا دو رینگ یا سه رینگ)

دمنده ها: آسمان نماهای سیار همچنین از یک دمنده برای برپایی چادر استفاده می کنند. گنبدهای بادی توسط دمنده به آرامی باد شده و در واقع باعث می شوند گنبد چادر با نیروی باد استوار گردد. با اتمام برنامه، دمنده خاموش شده و گنبد از باد تخلیه می شود. دمنده ها بر حسب اندازه، اسب بخار، توان (وات) و کشور تولید کننده متفاوت هستند.

در کل یک چادر استاندارد که بتوان با آن کسب و کار مورد نظر را راه اندازی کرد و علاوه بر اشتغال زایی فارغ التحصیلان علوم پایه، بتوان این علوم را به مخاطبین به زیبایی آموزش داد، چادری با ابعاد ۵ متر بوده که با دمنده ای کم صدا قابلیت انجام برنامه آسمان نما را در هر مکانی اعم از سرپوشیده یا سرباز داشته باشد.

 

شما می توانید برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر درباره آسمان نما با کارشناس فنی شباهنگ، آقای امیدوند تماس حاصل فرمایید:
۰۹۳۶۲۸۳۵۰۹۵: امیرفرهنگ امیدوند

 

 

بیشتر بخوانید:

یک آسمان نما از چه اجزایی تشکیل شده است؟

آسمان نماهای آینده

خرید آسمان نما

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. کاظم آشتیانی می گوید

  سلام
  خیلی خوبه این مطلبی که گذاشتید، من می خوام آسمان نما بخرم، بهم کمک کرد.
  ازتون ممنونم

  1. mrx می گوید

   ممنون از اظهار نظرتون. اگر سوالی بود میتونید با شماره تلفن ذکر شده در انتهای مطلب تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید. خوشحال میشیم بتونیم کمکی هرچند کوچک بکنیم. سپاسگزارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.