کلاس پزشک کوچک

می خواهم در آینده پزشک شوم!

تقریبا نود درصد کودکان زمانی که درباره شغل آینده شان سوال بپرسید، دوست دارند معلم یا پزشک شوند. شاید به این دلیل که کودکان علاقه مند به مراقبت و آموزش دیگران هستند، آن ها دوست دارند دیگران را آموزش دهند یا مداوا کنند و از درد و رنج دیگران ناراحت می شوند. اما این علاقه ها در طی رشد تغییر جهت پیدا می کند و لزوما ثابت نمی ماند.

البته هستند افرادی که آینده ای را که از همان سنین کودکی ترسیم کرده اند، دنبال می کنند و معلم، مهندس، پزشک و … بودن را انتخاب می کنند. این که شرایط لازم فراهم شود تا کودکان با استعدادهایشان آشنا شوند، در تمامی کشورهای دنیا امری لازم محسوب می شود و مدارس این وظیفه را بر عهده دارند تا امکاناتی فراهم کنند که دانش آموزان تشخیص دهند برای چه شغلی مناسب خواهند بود، اصلا استعداد پزشک شدن، مهندس شدن، استاد بودن و … را دارند یا برای کارهای فنی مناسب هستند.

download (2)

متاسفانه بسیاری از مدارس در ایران امکانات کافی را در آزمایشگاه ها و کلاس های علوم خود ندارند و باز هم متاسفانه محتوای کتاب های آموزشی هم بگونه ای نیست که آن ها با انواع مشاغل، پیش زمینه ها، استعدادها و موارد مورد نیاز برای رسیدن به شغل مورد علاقه خود آشنا شوند.

 

 

ایجاد و رشد موسسات آموزشی و جایگاه آن ها در امر آموزش

البته در سال های اخیر گروه ها و موسسات آموزشی زیادی ایجاد شده و سعی می کنند در زمینه آموزش به دانش آموزان و آشنا ساختن آن ها با مشاغل مختلف به صورت عملی فعالیت های خوبی داشته باشند.

کلاس جذاب پزشک کوچک

در کلاس پزشک کوچک، دانش آموزان با سیستم ایمنی بدن، قسمت های مختلف بدن و کارکرد آن ها، گردش خون، تعیین گروه خونی، کارکرد قلب، کلیه ها، مغز و … به صورت تشریح موجود زنده و استفاده از میکروسکوپ آشنا می شوند.

تعداد جلسات : ۶ جلسه

آموزش مباحثی نظیر سیستم ایمنی بدن، کار با میکروسکوپ، تشریح موجودات زنده، تعیین گروه خونی و … .

پزشک کوچکپزشک2

⇑ تعیین گروه خونی و آشنایی با اعضای بدن ⇑                           ⇑ تشریح ماهی زنده ⇑

 

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کلاس های رباتیک، ساخت هواپیما، ساخت راکت، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

 

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

بیشتر بخوانید:

کارگاه پزشک کوچک در مجتمع سانا

کارگاه ساخت اسلایم

کلاس خلاقیت

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.