چگونه اسلایم گورخری بسازیم؟

ساخت اسلایم گورخری

 

گورخر یکی از حیوانات مورد علاقه بچه ها در باغ وحش است. ترکیب زیبای راه راه های سیاه وسفید آن باعث می شود کودکان از تماشای آن ها ذوق زده شوند. در این مطلب ما قصد داریم اسلایم گورخری بسازیم. اسلایم یاخمیر بازی گورخری یکی از اسلایم هایی است که حتما با ساختن و بازی با آن، لذت زیادی خواهید برد. برای ساخت اسلایم گورخری یا zebra slime، به مواد زیر احتیاج داریم:

 • چسب مایع شفاف ۱۰۰ میلی لیتری
 • چسب چوب سفید ۱۰۰ میلی لیتری
 • نشاسته مایع به میزان ۱۲۰ میلی لیتر
 • آب گرم
 • ظرف برای ساخت اسلایم و ترکیب مواد
 • رنگ خوراکی مشکی

 

بیشتر بخوانید:

اسلایم چیست، تعریف اسلایم و آشنایی با برخی از انواع اسلایم ها

اسلایم چیست؟ قسمت دوم

چگونه اسلایم هیولایی بسازیم؟

حتما با خود می گویید چطور این اسلایم را درست کنیم؟

ما برای هر دو مدل اسلایم سیاه و سفید از دستور ساده و پایه ای ساخت اسلایم استفاده کرده ایم که می توانید به مطلب آموزش ساخت اسلایم مراجعه کنید. فقط برای سیاه شدن اسلایم مقدار رنگ را جوری تنظیم می کنیم که اسلایم ما به حد کافی سیاه شود. حالا می رویم سراغ مراحل ساخت اسلایم گورخری:

 

 

 • برای ساختن اسلایم سفید از یک بطری چسب سفید استفاده می کنیم و آن را به طور کامل در ظرف خالی می کنیم، بعد بطری چسب را با آب‌ گرم پر کرده، تکان می دهیم و آب را با چسب به کاسه می ریزیم.
 • تمام مواد را با یک چوب بستنی مخلوط می کنیم. سپس نشاسته مایع را به آن اضافه می کنیم. برای این کار ما حدود نصف فنجان (۶۰ میلی لیتر) نشاسته مایع را به کاسه اضافه کرده و سپس به آرامی همه چیز را با هم مخلوط می کنیم. وقتی شروع به جمع شدن و سفت شدن کرد، اسلایم را ورز می دهیم (بله، درست مثل ورز دادن خمیر نان). زمانی که حالت پایداری به خود گرفت آن را کنار می گذاریم.
 • بعد نوبت به اسلایم سیاه رنگ می رسد. ما برای این کار از چسب شفاف استفاده می کنیم، چرا که می خواهیم تا جایی که ممکن است کاملا سیاه شود. چسب را داخل بطری ریخته بطری خالی را با آب‌ گرم پر کرده، آن را تکان داده و به چسب اضافه می کنیم. در این مرحله، ما مقداری رنگ خوراکی سیاه (کمتر از یک قاشق سوپ خوری) اضافه و همه چیز را با یک چوب بستنی یا قاشق مخلوط می کنیم. در این زمان نوبت به اضافه کردن نصف فنجان نشاسته مایع به این ترکیب است، مواد  را مخلوط کرده و اسلایم سیاه رنگ آماده است.
 • حالا با قرار دادن اسلایم سیاه و سفید در کنار هم، اسلایم گورخری زیبای ما آماده برای بازی کردن است.

باید در نظر داسته باشید که پس از مدتی بازی کردن، اسلایم شروع به ترکیب شدن می کند. قبل از این که به طور کامل خاکستری شود، می توانید چند گورخر پلاستیکی روی آن قرار دهید و بازی کنید.

توصیه ایمنی. کودکان باید تحت نظارت بزرگترها از این مواد استفاده کنند و تحت هیچ شرایطی نباید در دهان کسی قرار بگیرد. مطمئن شوید که هرکس پس از بازی با اسلایم، دستان خود را می‌ شوید. تا کنون هیچ گونه واکنش پوستی نسبت به دستور العمل‌ ها نداشته ایم، اما هر شخص متفاوت است و بستگی به این دارد که چه موادی را برای استفاده انتخاب کنید. اگر شما یا کودکان پوستی حساس و یا آلرژی داشته باشید، دستکش همیشه یک انتخاب درست است.

 

 

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های ساخت اسلایم، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما و کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

 

مترجم: مینا رحمانی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. بنز SLK می گوید

  عالیی بود مث همیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.