کارگاه راکت آبی

برگزاری کارگاه هایی با محوریت آشنایی دانش آموزان علم هوا فضا و پرتاب موشک

هوا فضا، رشته ای جالب و جذاب است که علاقه مندان زیادی دارد. به خصوص با روند رو به پیشرفت انسان در این زمینه و پرتاب موشک ها و ماهواره ها به فضا، لزوم پرداختن به این زمینه علمی نیز بسیار ضروری است. آشنایی کودکان و نوجوانان با رشته های این چنینی، سهم بسیار زیادی در پیشرفت و اعتلای کشور عزیزمان خواهد داشت. اما متاسفانه، بسیاری از مدارس با وجود دارا بودن استعدادهای بسیار خوبی در بین دانش آموزان خود، به دلیل عدم برخورداری از امکانات کافی، نمی توانند در این زمینه گام های جدی بردارند.

از سوی دیگر خوشبختانه موسسات بسیاری در زمینه آموزشی ایجاد شده اند تا در کنار مدارس به ارائه مفاهیم آموزشی به صورت عملی و با مشارکت دانش آموزان بپردازند تا پیشرفت و اعتلای نظام آموزشی حاصل شده و شاهد رشد متخصصان و دانشمندان سال های آینده در کشورمان باشیم.

کارگاه ساخت موشک و راکت های آبی

20

در این کارگاه دانش آموزان با نحوه کار و همچنین ساخت راکت آبی آشنا شده و به ساخت آن می پردازند.

وسایل مورد نیاز برای ساخت راکت آبی:

  • بطری نوشابه ۱٫۵ لیتری که بهتر است بطری نوشابه های گازدار باشد که برای تحمل فشار گاز ساخته شده اند و مقاوم تر هستند.
  • هر نوع توپ پلاستیکی با وزن تقریبی ۶۰ گرم، مانند توپ تنیس
  • نوار چسب ۵ سانتی محکم و مرغوب
  • مقوای نازک و محکم
  • کاتر

مراحل ساخت، زیر نظر مربی انجام شده و در نهایت راکت آبی ساخته می شود.

تعداد جلسات : ۴ جلسه

آموزش و ساخت موشک با سوخت آب + اهدای تجهیزات ساخته شده به فراگیران + مسابقه در انتهای کارگاه

موسسه علمی آموزشی شباهنگ نیز با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما، کارگاه ساخت اسلایم و کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.