کارگاه هواپیما موتور کشی

لزوم توجه به استعدادها و  پرورش خلاقیت در کودکان و نوجوانان

این روزها، تشویق نوجوانان به دل کندن از گوشی و تبلت و پرداختن به پرورش استعدادها و خلاقیت هایشان دشوار شده است. یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده ها نیز همین مسئله است که چطور کودکان و نوجوانان را به بازی با دست سازه های خود علاقه مند کنند.

در این عصر که اطلاعات کودکان و نوجوانان از علم و تکنولوژی خیره کننده و بعضا غیر قابل باور است، توجیه کردن آن ها و ترغیب‌ شان برای رجوع به اسباب‌ بازی ‌های سالم و استاندارد، امری ضروری به نظر می رسد.

اما پرداختن به این قضیه منوط به ارضاء حس کنجکاوی و برانگیختن آن ها با استفاده از ابزار و وسایلی است که باعث افزایش شور و هیجان در آن ها شود.

بیشتر بخوانید:

کارگاه ساخت اسلایم

کلاس آزمایشات مهیج

کلاس خلاقیت

کارگاه هواپیما موتورکشی

product_990_1409852766_10085

یکی از این کارگاه ها، کارگاه ساخت هواپیما موتور کشی است.

هواپیما مدل موتور کشی، نوعی سازه است که می توان آن را با وسایل ساده ای ساخت. این هواپیما برای رده سنی ۹ تا ۱۵ سال، به راحتی قابل ساختن است. در این مدل هواپیما سیستم جلو برنده به شکل کش است و با پیچاندن کش و رها کردن آن، تحت فشار نیروی تولید شده هواپیما به پرواز در می آید.

به عبارت ساده تر انرژی لازم برای پرواز از طریق کشی که دور محور پیچانده می شود، به دست می آید. با آزاد شدن کش، انرژی ذخیره شده هم آزاد شده و باعث پرواز  هواپیما می شود.

وسایل مورد نیاز برای ساخت هواپیما مدل کشی: سیستم موتوری شامل پروانه، کش مناسب برای هواپیمای کشی، بدنه و باله است.

تعداد جلسات : ۴ جلسه

آموزش و ساخت هواپیما با موتور کشی + اهدای وسیله ساخته شده به فراگیر + مسابقه

⇓ مشاهده ویدیوی هواپیمای ساخته شده توسط فراگیران ⇓

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما، ساخت راکت و کلاس های رباتیک، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.
شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.
اینستاگرام :   Shabahang.planetarium
تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.