کلاس رباتیک

استقبال روزافزون مدارس و دانش آموزان از علم رباتیک

رباتیک به شدت در دنیای رقابتی و رو به پیشرفت و تکنولوژیکی امروز دنیا مورد استقبال است، کما این که هر روز شاهد ساخت انواع و اقسام ربات ها با استفاده های مختلف هستیم، از این رو چند سالی می شود که آموزش رباتیک به ویژه در مدارس باب شده و به یکی از کارگاه هایی که بعضا مدارس برای دانش آموزان در نظر می گیرند، افزوده شده است. بسیاری از موسسات آموزشی در کنار مدارس به همکاری مشغولند و کارگاه ها و کلاس های آموزشی را در زمینه یادگیری رباتیک برای کودکان و نوجوانان فراهم می کنند. این که تا چه انداز موفق عمل کرده اند، به کیفیت و بازخوری که از سوی مدارس و دانش آموزان دریافت می کنند، بستگی دارد.

معمولا در کلاس ها و کارگاه های رباتیک، دانش آموزان در مورد آموزش مفاهیم پایه الکترونیک یا مکانیک مطالبی را از سوی مربیان فرا گرفته و در طول دوره برگزاری کلاس ها، اقدام به ساخت سازه ها و ماشین های مختلف می نمایند که این سازه ها و ماشین ها بسته به رده سنی آن ها از ساده تا پیچیده را شامل می شود.

 

بیشتر بخوانید:

کارگاه ساخت هواپیما مدل و گلایدر

کارگاه ساخت هواپیما موتور کشی

کارگاه ساخت اسلایم

 

کلاس رباتیک

تعداد جلسات این کلاس ۶ جلسه است که در آن مربیان از آموزش مفاهیم پایه گرفته تا چگونگی ساخت قطعات مختلف را به دانش آموزان آموزش داده و در آخر مسابقاتی نیز بین آن ها برگزار می کنند.

 

Anarestan-Rokaro-Smart-Robotic-Set-221426f89_04-197-01-c24-125

 

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از آسمان نما یا افلاک نمای سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس آزمایش های مهیج، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد. گروه شباهنگ همچنین به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات شبیه سازی نجوم، آماده ارائه محصولات خود می باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.