کلاس های گروه علمی آموزشی شباهنگ

رسالت گروه علمی آموزشی شباهنگ اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت است. شباهنگ این افتخار را دارد که خدمات آموزشی خود را در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی به شیوه عملی ارائه دهد. از جمله خدمات شباهنگ آموزش نجوم آماتوری، کلاس های المپیاد نجوم، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، زیست شناسی و آناتومی بدن، برگزاری کلاس ها و کارگاه های علمی و آموزشی، تفریحی با مدارس و دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

شباهنگ در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده نیز کلاس های متفاوتی را برای شما در نظر گرفته است. کلاس های آموزشی اندیشمندان جوان شباهنگ، به صورت عملی بوده و به منظور یادگیری هرچه بهتر دانش آموزان، با مشارکت خود آنان برگزار می شود. در کلاس های آموزشی از مربیان و مدرسان متخصص حوزه مربوط استفاده می شود و موضوعات درسی در کلاس ها همراه با متدهای روز دنیا آموزش داده می شود.

در زیر شماری از کلاس های آموزشی شباهنگ همراه با سرفصل های آموزشی آمده است:

کلاس نجوم

     کلاس نجوم شباهنگرصد شباهنگ

کلاس های نجوم برای آموزش هر چه بیشتر دانش آموزان با مفاهیم جهان هستی و عظمت خالق گیتی برگزار می گردد. در این کلاس ها ضمن پرداختن به مباحث درسی دانش آموزان در کتب درسی مفاهیم بیشتری درباره شکل گیری جهان، ماهیت کهکشان ها و ستارگان، تئوری ها و نظریات جدید پیرامون علم نجوم نیز آموزش داده می شود. سرفصل های هر دوره متناسب با پایه تحصیلی دانش آموزان و علاقه آنان به علم نجوم برنامه ریزی شده و سعی بر این است تا این آموزش ها به یادگیری پایدار آنان بیانجامد. کلاس ها همراه با فیلم های آموزشی به روز و درباره بیگ بنگ و شکل گیری جهان، منظومه شمسی، کهکشان راه شیری، ستارگان، سیارات، اقمار، زندگی فضانوردان در فضا، ماموریت های تلسکوپ ها و ماهواره های فضایی است. اما نقطه تمایز گروه علمی آموزشی شباهنگ استفاده از چادر آسمان نما و تلسکوپ است که می تواند به بعد عملی آموزش که مد نظر شباهنگ است کمک نماید. مدرسان دوره نجوم با شناسایی استعدادهای برتر و علاقه مندان به علم نجوم با راهنمایی و استعدادیابی، زمینه را پرورش این استعدادها فراهم می کنند.

سرفصل های دوره نجوم:

 • منظومه شمسی، سیارات منظومه شمسی، آشنایی با قمرهای منظومه شمسی، آشنایی با نحوه طلوع و غروب خورشید، حرکات وضعی و انتقالی زمین و شکل گیری فصل ها، آشنایی با صورت های فلکی آسمان، دایره البروج و پیدا کردن دب اکبر و دب اصغر، ساختار خورشید، اندازه و دمای خورشید، عمر خورشید، سیاره مشتری، اندازه، قمرهای مشتری، قمرهای گالیله ای، زحل و حلقه های زحل، اندازه زحل، اقمار زحل، ماه، نحوه تابیدن خورشید به ماه، زمین از روی کره ماه و …
 • چادر آسمان نما
 • رصد با تلسکوپ

کلاس های آموزشی زیست شناسی

کلاس زیست شناسی شباهنگ

در کلاس پزشک کوچک، دانش آموزان ضمن آشنایی با آناتومی بدن انسان با ساختار اسکلتی، سیستم ایمنی بدن، قسمت های مختلف بدن و کارکرد آن ها، گردش خون، نقش گلبول ها در بدن، چگونگی ترمیم زخم توسط سلول های پوستی، تعیین گروه خونی، کارکرد قلب، کلیه ها، مغز آشنا شده و به صورت عملی با تشریح موجود زنده توسط مربی و استفاده از میکروسکوپ مباحث آموزشی را می آموزند. در کلاس های زیست شناسی نیز برای یادگیری هرچه بهتر دانش آموزان از فیلم های آموزشی در چادر آسمان نما استفاده می شود که به صورت سه بعدی به نمایش در می آید.

سرفصل های دوره زیست شناسی:

 • کار با میکروسکوپ
 • شناخت اندام های بدن انسان با مولاژ
 • تشریح

کلاس های آموزشی شیمی

کلاس آزمایشات مهیج شباهنگ

در کلاس شیمی مباحث شیمی کتب درسی به صورت عملی و با انجام آزمایش های شیمی آموزش داده می شود. در خلال این آموزش ها، دانش آموزان با انجام انواع آزمایشات خلاقانه و جذاب، هر چه بیشتر با علم شیمی و ترکیب مواد آشنا می شوند. برخی از آزمایش های انجام گرفته در دوره های قبلی عبارتند از آزمایش خمیر دندان فیل، آتش زدن پول، چگالی، آسانسور آب، نیروی گریز از مرکز و …

سرفصل های دوره شیمی:

 • کارگاه های ساخت انواع اسلایم، از جمله اسلایم اکلیلی، اسلایم بلک لایت، اسلایم متالیک، اسلایم برفی
 • کلاس های آزمایشات مهیج، از جمله آزمایش آتش زدن دست، آتش زدن پول، حباب غول آسا، خمیردندان فیل و …

کلاس های کامپیوتر

سرفصل های کلاس کامپیوتر:

 • آموزش ICDL1,2
 • آموزش فتوشاپ مقدماتی: آشنایی با محیط نرم افزار فتوشاپ، ایجاد فایل در فتوشاپ، کار با لایه های فتوشاپ و …
 • آموزش نرم افزار کورل: طراحی و ترسیم تصاویر گرافیکی با کورل، آموزش انجام پروژه های گرافیکی

کلاس های هنر و خلاقیت

این کلاس در رابطه با پرورش خلاقیت فکری دانش آموزان بوده و مباحث آن عبارتند از بازی فکری،خلاقیت ریاضی، اوریگامی، آموزش سفال، ویترای و نقاشی روی شیشه، نقاشی روی پارچه، ساخت زیورآلات و … . هدف از این کلاس پرورش و رشد قدرت خلاقیت کودکان است.

عناوین دوره هنر و خلاقیت:

 • کلاس سفال
 • کلاس ویترای یا نقاشی روی شیشه
 • کلاس نقاشی روی پارچه
 • کلاس ساخت زیورآلات مهره ای

کلاس های آشپزی

کلاس های آشپزی شباهنگ

در کلاس آشپزی که هم جنبه آموزشی و هم جنبه تفریحی دارد، کودکان با مواد اولیه پخت آشنا شده، با مشارکت و همراهی مربی به مخلوط کردن مواد و پخت آن اقدام می کنند و ضمن آشنایی با ترکیب و مراحل پخت مواد در انتها با هنر و مهارت آشپزی آشنا می شوند.

عناوین دوره آشپزی:

پخت پنکیک، ترافل، کاسه شکلاتی، دونات، شیک، موهیتو و …

گروه علمی آموزشی شباهنگ آماده همکاری با مدارس، کانون های علمی فرهنگی، مهدهای کودک و مراکز آموزشی است. هدف ما آموزش همراه با یادگیری پایدار در کنار پر کردن اوقات فراغت فرزندان شماست. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری کلاس ها و کارگاه ها با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

تلفن: ۰۲۱۲۶۱۴۴۰۵۱

 

اینستاگرام:  Shabahang.planetarium

تلگرام : shabahang_planetarium@

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.