درباره ما

شباهنگ در یک نگاه

“شرکت اندیشمندان جوان شباهنگ شرکتی خلاق است که با هدف ارائه خدمات آموزشی در زمینه علوم پایه به خصوص نجوم با کمک ابزار شبیه ساز آسمان نما پایه گذاری شد. شباهنگ در راستای شناخت هرچه بهتر علوم پایه (نجوم، فیزیک، زیست) در بین دانش آموزان، فعالیت های علمی آموزشی خود را گسترش داده و در ادامه نقشه راه خود، وارد عرصه تولید و فروش ابزار شبیه ساز آسمان نمای دیجیتال شده است. ابزار آسمان نما، که برای آموزش علوم مختلف در مدارس و مراکز آموزشی به کار می رود، امکان نمایش سه بعدی موضوعات را برای مخاطبان فراهم آورده و آنان را در محیطی شبیه سازی شده نزدیک به واقعیت قرار می دهد.”

اندیشمندان جوان شباهنگ از سال ۱۳۸۹ فعالیت ابتدایی خود را در قالب تیمی علمی آموزشی آغاز کرد. محوریت فعالیت ها در ابتدا معرفی و آموزش نجوم به دانش آموزان مدارس و مراکز آموزشی و ایجاد بستری مناسب برای فراگیری جامع و راحت این علم بود. هدفی که با برگزاری کلاس های نجوم آماتوری، المپیاد نجوم و اردوهای رصد با تلسکوپ برای تمامی دانش آموزان و علاقه مندان میسر شد.

دورنمای شرکت شباهنگ، ایجاد پایگاهی علمی آموزشی و تبدیل شدن به یک قطب علمی در زمینه علوم پایه است. برای این منظور و با مقایسه زیرساختهای آموزشی ایران وسایر کشورها، تصمیم به ایجاد تحولی بزرگ در نحوه ی یادگیری دانش آموزان از طریق جدیدترین و بروزترین ابزار کمک آموزشی گرفتیم. استفاده از ابزاری با عنوان آسمان نمای دیجیتال سیار که قابلیت نمایش سه بعدی و شبیه سازی محیط واقعی را برای مخاطبان فراهم می آورد.

کارشناسان شرکت شباهنگ توانستند اولین نمونه ملی این دستگاه را با قابلیت های مشابه نمونه خارجی تولید کنند و در فعالیتهای آموزشی خود از دستگاه ملی استفاده نمایند و در ادامه مسیر، در راستای توسعه شرکت، توانستند تعدادی از دستگاه های ساخته شده را به فروش برسانند.

اکنون با یاری خداوند یکتا دایره فعالیت شرکت به آموزش دیگر موضوعات علوم پایه از جمله زیست شناسی، آناتومی بدن، انقراض دایناسورها و … گسترش پیدا کرده است شباهنگ توانسته در عرصه های مختلف آموزشی گام های مثبتی را برداشته و علاوه بر نجوم آماتوری و برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، اقدام به برگزاری انواع مختلف کلاسهای علمی و آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی با بهره گیری از ابزار آسمان نمای دیجیتال سیار نموده  است. همچنین در تولید و فروش دستگاه شبیه ساز آسمان نمای دیجیتال نیز تجربه های موفقی داشته است.

 

آسمان نمای شباهنگ

ایمیل

اینستاگرام

تلگرام