سال تحصیلی جدید با آموزش های متنوع آسمان نمای شباهنگ در مدارس

سال تحصیلی جدید و دغدغه آموزش در میان مدیران و مسئولان آموزشی کشور

 

با شروع سال تحصیلی، شوق و شور دانش آموزان و معلمان نیز دوباره جوانه میزند.همه به دنبال یادگیری و آموزش هستند و برای مدیران مدارس هم دغدغه های یک سال تحصیلی دیگر شروع می شود. همه مدیران به دنبال راه های آموزش هرچه بهتر دانش آموزانی هستند که قریب ۹ ماه قرار است با آن ها در محیط آموزشی مدرسه روزگار بگذرانند. مسئولان آموزشی، مدیران، معلمان، مربیان و حتی خانواده ها دیگر بر این امر واقف هستند که شیوه های آموزشی قدیمی که کتاب محور و معلم محور بود در دنیای آموزشی امروز جایگاه قدیم خود را از دست داده و برای پیشرفت هرچه بهتر و آینده درخشان تر نیاز است تا نظام آموزشی تکانی به خود دهد و همراستا با تکنولوژی حرکت کند. دیگر مثل قدیم کودکان و نوجوانان از نشستن سر کلاس و آموزشی که فقط معلم متکلم وحده باشد استقبال چندانی نمی کنند. امروزه با در دسترس بودن انواع و اقسام وسایل ارتباطی دانش آموزان نسبت به دنیای اطراف خود شناخت بیشتری دارند. آن ها علاقه مند به تکنولوژی، بازی های رایانه ای، کارگاه های عملی و آزمایش و آزمون و خطا هستند و دوست دارند تجربه کسب کنند. ضمن اینکه اگر فقط از روی کتاب بخوانند و طوطی وار حفظ کنند برایشان جذاب نیست. با همه این تفاسیر در کشورهای توسعه یافته سعی شده دانش آموزان را در آموزش درگیر کنند و مقدماتی برایشان فراهم کنند که آن ها ضمن آموزش کتب درسی، به صورت عملی نیز آنچه آموخته اند را به کار گیرند.

 

آسمان نمای شباهنگ در کنار مدارس

 

 

آسمان نمای شباهنگ نیز با شروع سال تحصیلی در کنار مدارس و موسسات آموزشی است و سعی دارد تا در زمینه یادگیری و تغییر نگاه آموزش و نظام آموزشی کشور به سمت آموزش های عملی با مدیران و مسئولان آموزشی همکاری نماید. از همین رو طبق سنوات گذشته برنامه های آموزشی خود را با اجرای برنامه آسمان نما در موضوعات مختلف و مرتبط با کتب درسی برای مقاطع مختلف تحصیلی شروع کرده است. برنامه های آموزشی آسمان نمای شباهنگ شامل نجوم، ستاره شناسی و آشنایی با منظومه شمسی، زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی، شگفتی بدن انسان، آناتومی بدن، آشنایی با دوره های مختلف زمین و انقراض دایناسورها، دنیای شگفت انگیز جانوران در زیر آب و رصد خورشید و ماه با تلسکوپ است.

 

برنامه های آموزشی شباهنگ در قالب زیر ارائه می گردد:

 

  • نجوم، آسمان نمای ۱: شامل برنامه نجوم و ستاره شناسی و آشنایی با خورشید، منظومه شمسی و سیارات آن، صور فلکی و…
  • زیست، آسمان نمای ۲: شامل آموزش شگفتی های بدن انسان و آناتومی بدن است.
  • زندگی فضانوردان، آسمان نمای ۳: آشنایی با آموزش ها و نحوه زندگی فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی، خوابیدن، غذاخوردن و …
  • انقراض دایناسورها، آسمان نمای ۴: اکتشاف فسیل های ماقبل تاریخ و آشنایی با زندگی شگفت انگیز دایناسورها در میلیون ها سال پیش و نحوه انقراض آن ها، برخورد شهاب سنگ به زمین در ۶۶ میلیون سال پیش و …
  • دنیای زیر آب، آسمان نمای ۵: زنگی جانوران دریایی و نحوه ارتباط آن ها، تغذیه و چرخه غذایی زندگی جانداران زیر آب

باید خاطر نشان کنیم که در صورت اجرای برنامه آسمان نما در مدارس، مباحث دیگر مطرح شده قابل اجرا خواهد بود. به عنوان مثال اگر برای بار اول در مدرسه ای نجوم و آسمان نمای ۱ اجرا شده باشد، برای مرتبه بعد آسمان نمای ۲ با موضوع زیست برگزار خواهد شد.

در کنار اجرای برنامه آسمان نما، شرکت آموزشی شباهنگ استفاده از عینک واقعیت مجازی یا VR را در دستور کار خود قرار داده که مورد استقبال دانش آموزان نیز قرار گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

استفاده از آسمان نما برای شبیه سازی و آموزش علوم در مدارس

خرید گنبدهای آسمان نما

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.