آسمان نما


یکی از شبیه سازهای مجموعه شباهنگ که در اداره اختراعات به ثبت رسیده است دستگاه آسمان نما با قابلیت جابجایی می باشد. این دستگاه برای گنبدهای ثابت (سازه بتنی، فایبرگلس، چوبی و ...) و متحرک (چادرهای بادی) مناسب است. دستگاه پیشرفته آسمان نما مدل A2020 مناسب هر مکان آموزشی و تفریحی بوده که محیط های گوناگون اعم از فضا، درون بدن انسان، کابین هواپیما، اعماق اقیانوس و ... را به صورت 3 بعدی و 360 درجه نمایش می دهد.


اطلاعات بیشتر

آسمان نما قابل حمل

این نوع آسمان نما مناسب تمامی مکان های پوشیده و رو باز بوده و امکان اجرا توسط آن در هر مکانی که فقط یک پریز برق داشته باشد میسر خواهد بود.

ویژگی طرح درآمدزایی شباهنگ

    • تعداد مدارس اجرا شده در ایران70%
    • میزان شبیه سازی50%
    • تعداد نمایندگی فعال40%
    • اشتغال ایجاد شده20%

شرکت اندیشمندان جوان شباهنگ شرکتی خلاق است که با هدف ارائه خدمات آموزشی در زمینه علوم پایه به خصوص نجوم با کمک ابزار شبیه ساز آسمان نما پایه گذاری شد. شباهنگ در راستای شناخت هرچه بهتر علوم پایه (نجوم، فیزیک، زیست) در بین دانش آموزان، فعالیت های علمی آموزشی خود را گسترش داده و در ادامه نقشه راه خود، وارد عرصه تولید و فروش ابزار شبیه ساز آسمان نمای دیجیتال شده است. ابزار آسمان نما، که برای آموزش علوم مختلف در مدارس و مراکز آموزشی به کار می رود، امکان نمایش سه بعدی موضوعات را برای مخاطبان فراهم آورده و آنان را در محیطی شبیه سازی شده نزدیک به واقعیت قرار می دهد


 

خلاقیت

واقعیت مجازی


آموزش فوق العاده جذاب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های شبیه ساز جهان با تکنولوژی VR و AR اکنون در ایران میسر شده است.

درسال 1395 تیم علمی شباهنگ با بکارگیری عینک های واقعیت مجازی کمپانی OCULUS و HTC تفاوتی قابل توجه در عرصه آموزش ایران ایجاد کرد و اکنون با به روزرسانی سیستم و نرم افزارهای این عینک ها گامی مهم در ارتقای ساختار آموزشی کشور برداشته است. این سیستم ها مناسب آموزش از سطح مبتدی تا سطح بسیار پیشرفته در سطح مورد استفاده جراحان در اتاق عمل می باشد.


اطلاعات بیشتر

عینک VR

شبیه ساز استفاده شده در فرآیند شباهنگ، عینک های مبتنی بر سیستم های قدرتمندی است که جهت پخش تصاویر با کیفیت Full HD و 2K و 4K به صورت کاملا 3 بعدی دارای کارت های گرافیکی قوی به منظور پردازش های سنگین هستند تا از این طریق بیشترین میزان شبیه سازی محیط برای مخاطب صورت گیرد.

 
مجموعه شباهنگ که زیربنای آن بر دانش و پژوهش پایه ریزی شده است همکاری خود را با تمامی اعضا، نمایندگان، گروه ها و شرکت های همکار برمبنای اصل برد برد قرار داده است و امید دارد با ارزش آفرینی و کارآفرینی ایجاد شده از طریق آموزش با پیشرفته ترین تجهیزات شبیه سازی دنیا به صورتی کاملا ملموس و عینی، بتواند سیستم آموزشی کشور را متحول کرده و با این کار به استعدادیابی دانش آموزان و دانشجویان از سال های اولیه کمک نماید.