آسمان نما در شهر شما

آسمان نما

امروزه یکی از مهم ترین ابزارهای کمک آموزشی در زمینه علوم پایه  آسمان نما است که با استفاده از آن می‌توان علومی نظیر نجوم و زیست را با شبیه سازی به صورت کارآمدتر آموزش داد. آسمان نما با شبیه سازی آسمان تصاویر خیره‌ کننده، آن را به صورت ۳ بعدی برای مخاطبان نمایش می دهد. بدین طریق تصویری از موقعیت و حرکت ستارگان، سیارات، پدیده های آسمان، نظم و شگفتی های آفرینش را به نمایش می گذارد.

به مانند سینما که عرضه کننده هنرهای نمایشی برای عموم است، آسمان نما نیز خلاقیت انسان را در  شبیه سازی آسمان و پدیده های کیهانی به نمایش گذاشته و اسرار کیهان را به صورت ملموس بازگو می کند.

آسمان نما در شهر شما

 آسمان نمای سیار یا متحرک، شامل چادرهای گنبدی شکل بادی کوچک و به صورت قابل حمل ابداع شده است که می تواند برخی پدیده ها را همانند آسمان نماهای بزرگ و ثابت، برای اجتماعات و گروه های کوچک علاقه مند در مدارس و دانشگاهها  اجرا نماید.

مجموعه شباهنگ موفق به طراحی و تولید نمونه جدیدی از دستگاه شبیه ساز آسمان نما شده است. این دستگاه به عنوان ابزار تکنولوژی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش به ثبت رسیده و دارای سند ثبت اختراع است. دستگاه ساخته شده در مدل های متفاوت به صورت ایستاده، خوابیده، مناسب برای آسمان نمای متحرک، ثابت و با کیفیت های متفاوت به فروش می رسد.

گروه علمی پژوهشی شباهنگ برنامه های متنوعی در زمینه اجرای آسمان نما، رصد و اردوهای علمی تفریحی در مدارس شهرهای تهران، مشهد، ساری، قائمشهر و تالش به اجرا در آورده است.

 اگر به نجوم علاقه مند هستید و می خواهید برنامه ای جدید و متفاوت در مدرسه خود داشته باشید، می توانید تدریس زیبای نجوم و رصد ستارگان را در هرکجای ایران که هستید درخواست کنید. تیم شباهنگ از تمامی خلاقان و دوست داران نجوم حمایت کرده و با بررسی مکان مورد نظر از همکاری با شما صمیمانه خوشحال می گردد.

باید خاطر نشان کنیم که دستگاه شبیه ساز و چادر آسمان نما فقط مختص به علم نجوم نبوده و طیف وسیعی از علوم (مانند زیست شناسی و زمین شناسی) را می توان به صورت سه بعدی به نمایش درآورد و آموزش داد. شما می توانید با خرید دستگاه آسمان نما، در شهر خود اقدام به برگزاری کلاسهای علمی آموزشی در مدارس و مراکز آموزشی نمایید. 

 

 

6

 

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از آسمان نمای دیجیتال سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس آزمایش های مهیج، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی و همچنین ساخت وسایل و تجهیزات شبیه سازی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد. 

تماس با ما