برگزاری کارگاه پخت پنکیک در دبستان فرهنگ سعادت

دبستان فرهنگ سعادت، در گرمای تابستان به گرمی از شباهنگ و گروه شباهنگ استقبال می­ کند. پسربچه هایی که هر هفته منتظر آمدن گروه علمی آموزشی شباهنگ هستند تا کارگاه یا کلاس جدیدی را با شوق و شور فراوان برگزار کنند و لذت ببرند.

اما این بار کارگاه بچه های فرهنگ سعادت، کارگاه ساخت اسلایم یا آزمایش های مهیج و سر و کار داشتن با ترکیب مواد و علم شیمی نیست، بلکه کاملا به شکم ربط دارد و سراسر خوشمزگی است، کارگاه پخت پنکیک.

پنکیک

آماده سازی مقدمات

طبق برنامه ریزی کار را با آماده سازی وسایل شروع کردیم. سالن و میزها را برای بچه ها آماده کردیم. سفره های یکبار مصرف روی میزها پهن شد و وسایل روی آن چیده شد. برای هر دانش آموز یک بسته از تمام موادی که برای پخت پنکیک نیاز است قرار گرفت.

پسربچه های آشپز وارد شدند و روی صندلی ها نشستند. در ابتدا کمی برایشان راجع به کارهایی که قرار است انجام دهند، صحبت شد و در ادامه قدم به قدم به پخت پنکیک مشغول شدند.

 

 

پنکیک2

 

مواد لازم مورد استفاده عبارت بودند از:

  • پودر پنکیک
  • تخم مرغ
  • روغن
  • شیر
  • توت فرنگی
  • اسمارتیز

 

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

بچه ها به کمک مربی های خود، پودرپنکیک، تخم مرغ و شیر را با هم مخلوط کردند و هم زدند تا ترکیب به خوبی یک دست شود.

پنکیک3

 

 

 

 

 

 

مرحله دوم: پختن پنکیک

به همین راحتی مخلوط پنکیک برای پخت حاضر شد. حالا کافی بود تا کمتر از سه دقیقه منتظر بمانند تا پنکیک هنر دست خود را پخته شده تماشا کنند. همه دانش آموزان سر از پا نمی شناختند تا هر چه زودتر پنکیک هایشان بپزد.

پنکیک4

 

 

 

مرحله سوم: تزئین پنکیک

پنکیک ها که پخته و آماده شد در بشقاب ها قرار گرفت و برای تزئین به بچه ها سپرده شد. آن ها با استفاده از توت فرنگی، شکلات داغ و اسمارتیز به تزئین پنکیک های خوشگل و خوشمزه شان پرداختند و با سر و صدای زیاد منتظر تمام شدن کارشان بودند.

 

پنکیک5پنکیک6

 

کارگاه خوشمزه پخت پنکیک تمام شد. با کلی خاطره به یاد ماندنی که در ذهن دانش آموزان مدرسه فرهنگ سعادت حک شد.

 

 

آسمان نمای شباهنگ این افتخار را دارد که با استفاده از آسمان نمای سیار به ارایه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از افلاک نمای سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کلاس هاس ساخت هواپیما موتور کشی و هواپیما مدل، کلاس های رباتیک و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی با مدارس و دانشگاه ها همکاری داشته باشد.

این گروه مفتخر است که به عنوان یک شرکت دانش بنیان، با کادری از مربیان مجرب و با تجربه در سراسر تهران و شهرهای اطراف و حتی سایر استان های کشور به ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی فعالیت داشته باشد. گروه شباهنگ همچنین به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات شبیه سازی نجوم، آماده ارائه محصولات خود می باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام       : shabahang_planetarium@

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.