اسلایم چیست؟ تعریف اسلایم و آشنایی با برخی از انواع اسلایم ها (قسمت اول)

نیازسنجی مهم ترین بخش برای ساخت هر محصولی است که با توجه به تعیین جامعه هدف صورت می گیرد. بازی و سرگرمی کودکان همواره به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های والدین محسوب می شود. امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزارهای بازی و سرگرمی نیز بیشتر به سمت و سوی آموزش سوق پیدا کرده و شرکت ها و موسسات آموزشی، اسباب بازی و سرگرمی نیز با شناخت نیازها و تشخیص اولویت های والدین و کودکان، اقدام به ساخت انواع وسایل آموزشی و بازی و سرگرمی می کنند. به طوری که تنوع در این زمینه بسیار زیاد است و هر روز شاهد ظهور محصولات آموزشی، کمک آموزشی، بازی و سرگرمی جدیدی برای کودکان و نوجوانان هستیم.

یکی از ابزارهای بازی و سرگرمی که امروزه بین کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان رواج پیدا کرده است، خمیر جادویی یا اسلایم (slime) است. نوعی خمیر که حالت کشسانی بسیار بالایی داشته در انواع و اقسام مدل ها و رنگ ها عرضه می شود، مانند بلک لایت، شب تاب، برفی، متالیک، مات، خامه ای، اکلیلی و … این خمیر جادویی توانسته به عنوان یک وسیله سرگرمی، جای خوبی در بین طرفدارانش پیدا کند.

 

شباهنگ اسلایماسلایم خمیر بازی شباهنگ

 

بیشتر بخوانید:

اسلایم شب تاب

کارگاه ساخت اسلایم

آموزش ساخت اسلایم

 

Capture3

اسلایم چیست؟

اما اسلایم چیست؟ اسلایم ژله ای است بر پایه پلیمرهای بهداشتی که یک وسیله بازی برای کودکان محسوب می شود. البته علاوه بر خاصیت سرگرمی اسلایم، باید گفت این خمیر جادویی به علت روانی و انعطاف پذیری اش، باعث می شود که فرد با فشردن آن استرس خود را تخلیه و از صداهایی که از حبس هوا در بین لایه های آن ایجاد می شود، لذت ببرد.

می توان در تعریف اسلایم این گونه نیزبیان کرد که خمیر بازی اسلایم یا خمیر جادویی در واقع نوعی بازی پلاستیکی یا به عبارت درست‌ تر نوعی خمیر یا ژله است که آن را به علت سهولت شکل دادن به آن توسط کودکان خمیر جادویی نام نهاده اند که کودک از بازی با آن لذت می‌برد و با آن می‌تواند هر شکلی را که بخواهد درست کند.

 

آشنایی با برخی از انواع اسلایم:

خمیر بازی اسلایم شباهنگخمیر اسلایم شباهنگ

 

 

خمیر ژله ای اسلایم در انواع مختلفی عرضه می شود، مانند بلک لایت، شب تاب، برفی، متالیک، مات، خامه ای، اکلیلی، کهکشانی و … این خمیر جادویی توانسته به عنوان یک وسیله سرگرمی، جای خوبی در بین طرفدارانش پیدا کند. بعضی از انواع آن را می توان به صورت زیر تعریف کرد:

اسلایم بلک لایت: اسلایمی است که با استفاده از رنگ بلک لایت ساخته می شود. blacklight باعث تغییر رنگ اشیا و اجسام مختلف شده، بدین معنی که رنگ‌ ها در مواجه با نور بلک لایت بازتاب دیگری از خود نشان می‌ دهند. مثلا با گرفتن نور بنفش یک لیزر کوچک روی اسلایم بلک لایت آبی، رنگ آبی به رنگ صورتی دیده می شود.

 

اسلایم کهکشانی: جذابیت اسلایم کهکشانی به خاطر رنگ کهکشانی و اکلیل های ستاره ای در آن همانند کهکشان پرستاره است.

 

ادامه دارد…

 

اسلایم

 

موسسه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، با برگزاری انواع کلاس ها، سعی دارد در زمینه افزایش سطح آگاهی و پررش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد. این گروه با برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف از جمله آسمان نمای متحرک دیجیتال، کارگاه های پزشک کوچک، کلاس های نجوم، کلاس های خلاقیت و پرورش رشد فکری، کارگاه های رباتیک، ساخت هواپیما و کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … توانسته به تجربه خوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان برسد و قدم های مثبت و رو به رشدی را بردارد.

شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.